Kameny a počasí

18.02.2023

Víte, jaké kameny se nejvíce hodí do sychravého počasí, a jaké kameny mají rády, když svítí ostré slunce?

Moc ráda vám to v tomto článku povím. 

Když je zataženo a sychravé počasí, většinou se cítíme bez nálady, unavení a dost možná i líní a otrávení. Já to takto tedy rozhodně mám. :D.

Určitě je dobré v těchto dnech nosit kameny, které nám dají energii Slunce, a které nás propojí s Matkou Zemí. Pokud nám ve dne chybí Slunce na obloze, nosme alespoň Slunce na sobě. Pro tyto dny bych určitě volila kameny jako je Citrín, Olivín, Sagenit, Sluneční kámen, Jantar nebo třeba Opál. Tyto kameny nás rozhodně zahřejí a jejich krásná žlutá, duhová a zelená barva nám dodá pocit tepla, klidu a úsměv na tváři.

Pokud venku svítí silné a ostré slunce, neměli bychom naopak nosit třeba Růženín, Akvamarín, Ametyst, Celestýn a Morganit.

Všechny tyto kameny by neměly být dlouhou dobu na přímém a silném Slunci, protože by se mohlo stát, že nám na Sluníčku vyblednou a ztratí tak svojí, už tak světlou, barvu.

Na přímé Slunce si určitě můžeme vzít například Křišťál, Citrín, Olivín, Onyx, Spinel, Turmalín, Sluneční kámen. Těmto kamenům silné a ostré Slunce nikterak neublíží. 

A jak je to s Perlami?

Perly mají rády nás. Moc rády se nosí na těle, ale samozřejmě jim dlouhodobé ostré Slunce může také uškodit, protože by nám mohly zežloutnout. Nicméně, trochu vody a trochu slunce, jim ublížit nemůže, stejně tak, jako naší kůži. 

Pokud budeme nosit jakýkoliv kámen dle nálady a intuice, určitě nikdy nic nezkazíme a neovlivní to ani hezké nebo ošklivé počasí, jen své kameny nenechávejte dlouho nikde samotné. :)


ŠPERKY, KTERÉ VÁM ZLEPŠÍ NÁLADU