Čištění kamenů a krystalů

01.02.2021

Čištění minerálních kamenů a krystalů je velmi důležité k tomu, aby nám mohly předávat to, k čemu je daný kámen předurčený.

Zde je pár typů, jak postupovat při očištění kamenů od všeho negativního:


Voda

Základním a nejběžnějším postupem pro očistu kamenů doma je jejich vložení do proudu tekoucí vlažné vody. Myslete na to, jak z nich smýváte vše negativní. Doba omývání je intuitivní, sami poznáte, zda jsou kameny již energeticky čisté. Po omytí své kameny velmi opatrně a pečlivě osušte měkkým a čistým hadříkem.


Pokud máte možnost, doporučujeme očistit kameny pomocí vody v přírodě, například v potůčku, řece, vodopádu nebo v oceánu. Můžete vložit náramek do propustného pytlíčku a ten přivázat u břehu tak, aby přes něj mohla voda proudit a vše s sebou odnést.


POZOR, některé kameny nemají rády vodu: angelit, kalcit, kunzit, kyanit, labradorit (případně zvládne rychlé opláchnutí), malachit, selenit, tyrkys.


Slaná voda

Dalším způsobem čištění krystalů je jejich ponoření do misky s vlažnou vodou a trochou mořské soli (může být i klasická stolní sůl).


POZOR, do solného roztoku nevkládejte perly a opál, mohlo by dojít k jejich poškození.


Po omytí kameny velice pečlivě osušte měkkým a čistým hadříkem.


Voda s křišťálem

Čistit své kameny můžete také vložením do misky s vodou a křišťálem. Pro zvýšení očistného efektu vody můžete také přidat šalvěj, levanduli nebo bazalku. 

Rýže

Vložte své náramky do misky s nevařenou hnědou rýží. Ponechte je takto přes noc, poté rýži vyhoďte, již znovu nepoužívejte.


Sůl

Vaše minerální kameny můžete pro jejich očistu vložit také přímo do misky s mořskou, případně stolní solí. Nechte je tam po dobu alespoň jedné hodiny, ideálně klidně celý den. Můžete také naplnit misku solí, sem pak umístíte sklenici a do ní vložte minerální kameny, či náramky, které chcete očistit od všech negativních energií. Očista tímto způsobem však potrvá déle, nejlépe dva dny.


Vykuřování

Vykuřování je skvělým a rychlým způsobem očisty vašich krystalů. Vhodným vykuřovadlem je například šalvěj, santal, levandule, sweetgrass (tomkovice vonná), nebo cedr. Je třeba, aby váš náramek procházel kouřem z vykuřovadla po dobu alespoň 20 - 30 vteřin. Při samotném vykuřování myslete na to, jak s kouřem odchází z kamene vše negativní.


Vizualizace

Podržte náramek ve vaší dlani a myslete na to, jak z něj všechny negativní energie odchází, právě díky síle vašich myšlenek. Doslova jej svými myšlenkami omývejte. Poté si představte, že jsou vaše kameny obklopeny bílým světlem, které jimi také prochází. Po několika minutách ucítíte, jak jsou vaše náramky a kameny energeticky lehčí a očištěné.


Země

Náramek a všechny kameny můžete také zakopat do země. Pokud nemáte zahradu, náramky můžete klidně vložit i do květináče s hlínou u vás doma. Nechejte náramky v půdě odpočívat minimálně přes noc, klidně však i několik dní.